Rodinné domy typu D

V rámci projektu vzniklo osm dvoupodlažních RD typu D, obdélníkového půdorysu. Svým architektonickým tvaroslovím navazují na ostatní typy domů v obytném souboru. Hlavní vstup z ulice je v úrovni 2.NP. 1.NP je částečně zapuštěno do svahu. V severní části jsou zvýrazněny ostrou siluetou šikminy pultové střechy, nižší hmota garáže je odlišená šedou omítanou fasádou. Na hlavní severní fasádě jsou užita jen úzká horizontální okna, na jihu se pak dům přes prosklené plochy otevírá do zahrady. Kompaktní hmotu na jižní straně zvýrazňuje balkon. Materiálové a barevné řešení fasády a výplní otvorů vychází ze stejných principů jako u ostatních typů domů. Každá dvojice domů je složena ze dvou typů – kratší a delší varianty. Oba typy se liší délkou, dispozičním uspořádáním a materiálem fasády.


/www/data/imgs/01177s.jpg

/www/data/imgs/01384l.jpg

Standardní vybavení domů typu D
 


Skladbami konstrukcí splňují domy požadavky na kvalitní energetický standard. Pro obálku budovy je zvolena praxí prověřená keramická cihla HELUZ FAMILY, která kromě stabilních tepelně izolačních parametrů vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

 

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Začátek výstavby 2016. Dokončení domů do 07/2017.

* Informace o ceně SND HOBBY a PROFI v kanceláři firmy PICADOR

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a červeno hnědém (varianta tmavě modrá). Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny ze severského modřínu. Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. K pocitu pohodlí v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, podlahy rakouské značky EGGER ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Tři možnosti uspořádání dispozic

/www/data/imgs/01406l.jpg


Dvojdomy typu „D“ přístupné ze severní strany jsou od obytné ulice odděleny předzahrádkou. Ze zádveří je přístupná garáž, přes prosklené dveře pak na zádveří navazuje chodba se schodištěm. V druhém podlaží, které je v úrovni vstupu z ulice, se nachází soukromá zóna domu. Její součástí je koupelna s převýšeným stropem v šikmině, technická místnost, dva dětské pokoje a ložnice rodičů. Všechny tyto místnosti jsou přímo přístupné z hlavní chodby. Dům je navržen tak, že poskytuje výběr ze tři možných typů půdorysu I.NP. Nad částí chodby v převýšeném prostoru pultové střechy je navržen úložný prostor. Po schodišti je možné sestoupit do 1.NP, které je výškově ve stejné úrovni se zahradou a částečně je zaříznuto do svahu. Prostor 1.NP slouží jako společenská zóna domu – nachází se zde obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Mezi kuchyní a schodištěm je pak umístěna předsíňka s umývadlem, na kterou navazuje WC. Dům má k dispozici garáž, která je dostatečně velká i pro umístění nezbytného sportovního a technického vybavení uživatelů domu. 

/www/data/imgs/01291m.jpg

Pro podrobnosti klikni na označení RD

Označení Kategorie Užitná plocha m2 Garážm2 Pozemek*m2 SNK vč. DPH a pozemku
SO22 4+kk 123 24 580 prodaný
SO23 4+kk 111 24 550 prodaný
SO24 4+kk 111 24 553 prodaný
SO25 4+kk 123 24 554 prodaný
SO26 4+kk 123 24 558 prodaný
SO27 4+kk 111 24 564 prodaný
SO28 4+kk 111 24 567 prodaný
SO29 4+kk 123 24 643 prodaný

 

Připojené obrázky