Rodinné domy typu B

V rámci projektu vzniklo pět rodinných domů typu B, kategorie 4+kk. Přízemní objekty obdélníkového tvaru, tvoří samostatný blok řadových domů. Stavby jsou jednoduché, z kompaktního objemu vyrůstá pouze hmota zkoseného světlíku. Dominantním prvkem domu je velkorysá terasa, charakterizující architekturu celého souboru. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhuje chatový ráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněny variantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

 

/www/data/imgs/01238l.jpg


Hlavní užitné vlastnosti domů typu B:


Energeticky úsporná obálka z keramických cihel HELUZ FAMILY 2in1 a kvalitní pětikomorová okna s izolačním trojsklem, poskytují velmi dobré tepelně-izolační parametry domu a v konečném důsledku šetří Vaši peněženku. Komfortní podlahové vytápění Vám zajistí příjemnou atmosféru domova bez zvýšení nároku na dodávaný tepelný výkon a celkovou spotřebu tepla. Tím klesají i náklady na vytápění. Kvalitní podlahy, obklady, dlažby, zařizovací předměty a vnitřní dveře, zařazené ve standardním provedení, poskytnou vysokou záruku a skvělé a dlouhodobé užitné vlastnosti. Velký, členitý pozemek zaručuje dostatek prostoru pro pobytovou zahradu a soukromí. Velmi dobré přirozené osvětlení domu zaručuje příjemnou atmosféru. Vstup na pozemek z obytných místností a masivní, krytá, jižní terasa rozšiřuje praktickou využitelnost domu. Praktická bezbariérovost. Garáž a garážové stání. Čisté a klidné prostředí. Oblast patří k ekologicky nejčistším místům ve svém okolí a z hlediska zdravotního je vhodná pro bydlení osob s astmatickými potížemi.

Standardní vybavení domů typu B.


/www/data/imgs/00946m.jpgSkladbami konstrukcí splňují domy požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů. Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční keramické cihly HELUZ FAMILY 38 2in1, broušené cihly s integrovanou izolací EPS. Pro dosažení současných nejlepších tepelněizolačních parametrů cihel bylo využito výhodného spojení dvou materiálů, broušeného cihelného bloku, tvořeného množstvím od sebe oddělených vzduchových dutin, a polystyrenu, nejčastěji používaného izolačního materiálu, který je vložený dovnitř.
Zdivo z těchto cihel v sobě spojuje výhody pálené cihly (pevnost, únosnost, ochrana proti hluku a požáru apod.) a tepelné izolace (tepelná ochrana).

Spojením materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Domy jsou zařazeny do první etapy výstavby obytného souboru. Začátek výstavby 2012. Dokončení do 12/2013

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a tmavě modrém. Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu. Povrch dřeva bude opatřen 1x základní impregnací a 2x alkydoolejovým nátěrem . Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. Ke komfortnímu pocitu v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, anebo vinylové podlahy rakouské značky EGGER resp. francouzské značky Gerflor ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Standardní vybavení RD B

Dispozice:Domy typu „B" jsou od vozovky děleny jen pásem zeleně. Přilehlé sklady a garáže uzavírají soukromou zahradu přístupnou z terasy. Vstup do domu tvoří zádveří s úložnými prostory. Zde se nachází i samostatné WC. Dále na tyto prostory navazuje kuchyň s jídelním koutem a obývací pokoj. V zadní části domu se nachází soukromá ložnicová část. Tvoří ji dva dětské pokoje a ložnice rodičů. Dispozici doplňuje koupelna. Vyjma ložnice, nabízí všechny obytné místnosti přístup na terasu propojenou se zahradou. Rodičovská ložnice je orientována směrem na východ, přímo do zahrady. Domy mají k dispozici garáž a zahradní sklad. Vedle garáže se nachází další venkovní stání pro automobil.

 

 

Rodinné domy SO17 - SO21, Typ B
Označení Kategorie Užitná plocha m2 Terasa m2 Garáž m2 Pozemek* m2 SND HOBBY vč. DPH a pozemku SNK vč. DPH a pozemku
SO17 4+kk 100 23 24 1027 - prodaný
SO18 4+kk 100 23 24 577 - prodaný
SO19 4+kk 100 23 24 505 - prodaný
SO20 4+kk 100 23 24 589 - prodaný
SO21 4+kk 100 23 24 753 - prodaný

Cenu SND PROFI si prosím vyžádejte v naší kanceláří