Lesní město Blansko - Češkovice

Lokalita a koncepce zástavby

Uprostřed rozmanité krajiny Drahanské vrchoviny, na dosah jedinečné oblasti Moravského krasu, v těsné blízkosti města Blanska je zasazen projekt rodinných domků nazvaný Lesní město.

Lokalita

Jen málo turistických lokalit v České republice nabízí tak unikátní spojení historických, kulturních a technických památek s množstvím přírodních zajímavostí jako právě oblast Blanska a Moravského krasu. Tento region je všeobecně známý jako nejvýznamnější krasová oblast ve střední Evropě, která díky svému osobitému a neopakovatelnému rázu a více jak 1000 jeskyním, z nichž jsou čtyři přístupné veřejnosti, láká k návštěvě turisty z celého světa.

obrázekLokalita bohatá na neopakovatelné přírodní úkazy, památky kulturní, technické či historické otevírá náruč novým obyvatelům. Ti zde najdou svůj nový domov, své útočiště v krajině, která jim přiroste k srdci a ztotožní se s jejich identitou.

Necelých dvacet kilometrů dělí Lesní město od Brna, dopravní tepna železniční i silniční protínající Blansko zaručuje snadnou a kvalitní dopravní návaznost. Klidná lokalita obce Češkovice ležící nad městem Blanskem nabízí dostatečné množství venkovské atmosféry a přírody, blízkost okresního města pak poskytuje bohatost nezbytných služeb. Těsné propojení venkova a města se stává ideální kombinací pro život v 21. století.

Lesní město vyroste v zeleni rázovité krajiny obklopující Moravský kras, jehož pozoruhodnosti budou mít obyvatelé města v těsné blízkosti svého nového domova.

/www/data/imgs/00461m.jpg Jedinečná krasová krajina vybízející k výletům na kole, pěším túrám, prozkoumávání tajemného podzemí či k duševní relaxaci se stává neodolatelným společníkem rodinného života v Lesním městě. Jeskyně plné krápníků, lesnaté kopce a skalnatá údolí doplňují romantické zříceniny, lopatky větrných mlýnů či nespočet kostelních věží, které tvoří s přírodou harmonický celek.

Dopravní spojení s městem Blanskem zajišťuje MHD linka č. 223. Zastávka Blansko, Češkovice, chatová oblast je umístěna přímo na spojovací komunikaci Blansko - Obůrka - Těchov.

Další podrobné informace o přírodních zajímavostech krasové oblasti a turistické lokalitě nabízející unikátní spojení historických, kulturních a technických památek, najdete na http://www.blanensko.cz

Koncepce zástavby
 

/www/data/imgs/01386l.jpg

Základním stavebním kamenem „Lesního města" se stává rodinný dům koncipovaný do podoby nadstandardní chaty v souladu s okolní zástavbou. Snaha autorů držet se jednoduché, ale nefádní koncepce vedla ke vzniku čtyř základních typů, které reagují na umístění pozemku a přístupové komunikace. Různé umístění domů vzhledem ke komunikacím spolu s originálním výtvarným řešením, vytváří jednoduchým způsobem z Lesního města rozmanitý a působivý obytný soubor.

/www/data/imgs/01040m.jpgV rámci projektu vznikly čtyři základní typy domůPřízemní čtvercový (typ A)přízemní obdélníkový (typ B), tvořící samostatný blok řadových domů, typ dvoupodlažní (typ C a D). Stavby jsou jednoduché, z kompaktního objemu domů A, B vyrůstá pouze hmota zkoseného světlíku. Dominantním prvkem domu je velkorysá terasa charakterizující architekturu celého souboru. Dvoupodlažní domy terasu nemají, jsou orientovány přímo do zahrady východním či západním směrem. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhujeráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněnyvariantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

/www/data/imgs/00826m.jpgŽivot v domech „A" a „B" se odehrává na jediném podlaží, v domě „C" pak na podlažích dvou. Přízemní varianty mají většinu obytných místností orientovane do jižní terasy, která dále navazuje na rozlehlou zahradu. Patrové domy mají v přízemí situován hlavní obytný prostor s kuchyní a nezbytným technickým zázemím, v patře se pak nachází klidová zóna domu.

/www/data/imgs/01048m.jpg

 


Rodinné domy jsou dispozičně řešeny jednoduše a přehledně, jasná dispozice nabízí dostatek prostoru pro život obyvatel domu, velikost všech prostor je optimální pro kvalitní užívání objektů. Žádný pokoj není daleko, zároveň však může mít každý svoje soukromí. Navíc je většina domů koncipována jako přízemní, tudíž budou domy splňovat požadavky na bezbariérové užívání, které osloví starší uživatele, absenci nadbytečných schodišťových stupňů jistě ocení však i mladší generace.

Snahou projektantů o ekonomicky přijatelné a dostupné bydlení, vznikly domy vysokého standardu, které slibují dlouhodobý komfort jeho uživatelům. Domy jsou dostatečně velké, úsporné, jednotlivé prvky stavby jsou zvoleny s ohledem zajistit kvalitu, kterou dnešní klienti požadují jako samozřejmost.

Rodinné domy typu A

V rámci projektu vzniklo šest domů typu A, přízemních, čtvercového půdorysu, kategorie 4+kk. Stavby jsou jednoduché, z kompaktního objemu vyrůstá pouze hmota zkoseného světlíku. Dominantním prvkem domu je velkorysá terasa, charakterizující architekturu celého souboru. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhuje přirozený ráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněny variantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

 

/www/data/imgs/01026l.jpg

Hlavní užitné vlastnosti domů typu A:


Energeticky úsporná obálka z keramických cihel HELUZ FAMILY 2in1 a kvalitní pětikomorová okna s izolačním trojsklem, poskytují velmi dobré tepelně-izolační parametry domu a v konečném důsledku šetří Vaši peněženku. Komfortní podlahové vytápění Vám zajistí příjemnou atmosféru domova bez zvýšení nároku na dodávaný tepelný výkon a celkovou spotřebu tepla. Tím klesají i náklady na vytápění. Kvalitní podlahy, obklady, dlažby, zařizovací předměty a vnitřní dveře, zařazené ve standardním provedení, poskytnou vysokou záruku a skvělé a dlouhodobé užitné vlastnosti. Velký, na jih otevřený pozemek zaručuje dostatek prostoru pro pobytovou zahradu a soukromí. Velmi dobré přirozené osvětlení domu zaručuje příjemnou atmosféru. Vstup na pozemek z obytných místností a masivní, krytá, jižní terasa rozšiřuje praktickou využitelnost domu a poskytují krásný výhled. Praktická bezbariérovost. Garáž a garážové stání. Čisté a klidné prostředí. Oblast patří k ekologicky nejčistším místům ve svém okolí a z hlediska zdravotního je vhodná pro bydlení osob s astmatickými potížemi.

Standardní vybavení domů typu A


/www/data/imgs/00946m.jpgSkladbami konstrukcí splňují domy požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů. Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční keramické cihly HELUZ FAMILY 38 2in1, broušené cihly s integrovanou izolací EPS. Pro dosažení současných nejlepších tepelněizolačních parametrů cihel bylo využito výhodného spojení dvou materiálů, broušeného cihelného bloku, tvořeného množstvím od sebe oddělených vzduchových dutin, a polystyrenu, nejčastěji používaného izolačního materiálu, který je vložený dovnitř.
Zdivo z těchto cihel v sobě spojuje výhody pálené cihly (pevnost, únosnost, ochrana proti hluku a požáru apod.) a tepelné izolace (tepelná ochrana).

Spojením materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Domy jsou zařazeny do první etapy výstavby obytného souboru. Začátek výstavby 2012. Dokončení domů do 08/2014.

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a tmavě modrém. Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu. Povrch dřeva bude opatřen 1x základní impregnací a 2x alkydoolejovým nátěrem . Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. Ke komfortnímu pocitu v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, anebo vinylové podlahy rakouské značky EGGER resp. francouzské značky Gerflor ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Standardní vybavení RD A

 

Dispozice:

Standardní řešení:

Domy typu „A" jsou přístupné ze severní strany. Jsou od obytné ulice odděleny pásem zeleně, terasu mají orientovanou do zahrady, se kterou jsou volně propojeny. Ze zádveří se vstupuje do centrální chodby, ze které jsou přístupné všechny ostatní místnosti domu. Na chodbě i v zádveří je možnost umístění vestavěných skříní. Severní část domu zaujímá ložnice rodičů s možností pracovního stolu, dále je tu koupelna a samostatné WC. Jižní část dispozice tvoří dva dětské pokoje. Hlavní obytný prostor domu tvoří obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyní. Tyto místnosti přecházejí prostřednictvím prosklené stěny na terasu. Dům má k dispozici garáž, která je dostatečně velká i pro umístění nezbytného sportovního a technického vybavení uživatelů domu. Před garáží se nachází venkovní stání pro automobil.

 

Další možnosti uspořádání dispozic RD typu A:

Celkem čtyři další varianty řešení půdorysu domů typu A. Část domů má rozšířenou jižní klidovou část s pokoji a nabízí tak i jiné možnosti využití. Užitná plocha domu je tedy větší a plocha kryté terasy mírně zmenšená, avšak stále poskytuje dostatek prostoru pro stolování i relaxaci. Dům lze rozšířit i na variantu 5+kk.

/www/data/imgs/00687s.jpgZobrazit varianty dispozičního řešení domů typu A

 

 

 

Atypická uživatelská řešení:

/www/data/imgs/01054m.jpg
Klientské změny a úpravy projektu.
Náš přístup k budoucímu kupujícímu je osobní. Jsme připraveni provést změnu projektu a tak dům přizpůsobit potřebám budoucích uživatelů. Pokud máte takové požadavky, kontaktujte nás. Jako příklad uvádíme atypicky upravený dům pro našeho klienta.

 

Rodinné domy SO07 - SO12, Typ A
Označení Kategorie Užitná plocha m2 Terasa m2 Garáž m2 Pozemek* m2 SND vč. DPH a pozemku SNK vč. DPH a pozemku
SO07 4+kk 97 23 24 573 - prodaný
SO08 4+kk 97 23 24 636 - prodaný
SO09 4+kk 97 23 24 631 - prodaný
SO10 4+kk 97 23 24 584 - prodaný
SO11 4+kk 97 23 24 529 - prodaný
SO12 4+kk 91 23 24 469 - prodaný

 

/www/data/imgs/01321l.png

 

Rodinné domy typu B

V rámci projektu vzniklo pět rodinných domů typu B, kategorie 4+kk. Přízemní objekty obdélníkového tvaru, tvoří samostatný blok řadových domů. Stavby jsou jednoduché, z kompaktního objemu vyrůstá pouze hmota zkoseného světlíku. Dominantním prvkem domu je velkorysá terasa, charakterizující architekturu celého souboru. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhuje chatový ráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněny variantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

 

/www/data/imgs/01238l.jpg


Hlavní užitné vlastnosti domů typu B:


Energeticky úsporná obálka z keramických cihel HELUZ FAMILY 2in1 a kvalitní pětikomorová okna s izolačním trojsklem, poskytují velmi dobré tepelně-izolační parametry domu a v konečném důsledku šetří Vaši peněženku. Komfortní podlahové vytápění Vám zajistí příjemnou atmosféru domova bez zvýšení nároku na dodávaný tepelný výkon a celkovou spotřebu tepla. Tím klesají i náklady na vytápění. Kvalitní podlahy, obklady, dlažby, zařizovací předměty a vnitřní dveře, zařazené ve standardním provedení, poskytnou vysokou záruku a skvělé a dlouhodobé užitné vlastnosti. Velký, členitý pozemek zaručuje dostatek prostoru pro pobytovou zahradu a soukromí. Velmi dobré přirozené osvětlení domu zaručuje příjemnou atmosféru. Vstup na pozemek z obytných místností a masivní, krytá, jižní terasa rozšiřuje praktickou využitelnost domu. Praktická bezbariérovost. Garáž a garážové stání. Čisté a klidné prostředí. Oblast patří k ekologicky nejčistším místům ve svém okolí a z hlediska zdravotního je vhodná pro bydlení osob s astmatickými potížemi.

Standardní vybavení domů typu B.


/www/data/imgs/00946m.jpgSkladbami konstrukcí splňují domy požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů. Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční keramické cihly HELUZ FAMILY 38 2in1, broušené cihly s integrovanou izolací EPS. Pro dosažení současných nejlepších tepelněizolačních parametrů cihel bylo využito výhodného spojení dvou materiálů, broušeného cihelného bloku, tvořeného množstvím od sebe oddělených vzduchových dutin, a polystyrenu, nejčastěji používaného izolačního materiálu, který je vložený dovnitř.
Zdivo z těchto cihel v sobě spojuje výhody pálené cihly (pevnost, únosnost, ochrana proti hluku a požáru apod.) a tepelné izolace (tepelná ochrana).

Spojením materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Domy jsou zařazeny do první etapy výstavby obytného souboru. Začátek výstavby 2012. Dokončení do 12/2013

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a tmavě modrém. Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu. Povrch dřeva bude opatřen 1x základní impregnací a 2x alkydoolejovým nátěrem . Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. Ke komfortnímu pocitu v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, anebo vinylové podlahy rakouské značky EGGER resp. francouzské značky Gerflor ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Standardní vybavení RD B

Dispozice:Domy typu „B" jsou od vozovky děleny jen pásem zeleně. Přilehlé sklady a garáže uzavírají soukromou zahradu přístupnou z terasy. Vstup do domu tvoří zádveří s úložnými prostory. Zde se nachází i samostatné WC. Dále na tyto prostory navazuje kuchyň s jídelním koutem a obývací pokoj. V zadní části domu se nachází soukromá ložnicová část. Tvoří ji dva dětské pokoje a ložnice rodičů. Dispozici doplňuje koupelna. Vyjma ložnice, nabízí všechny obytné místnosti přístup na terasu propojenou se zahradou. Rodičovská ložnice je orientována směrem na východ, přímo do zahrady. Domy mají k dispozici garáž a zahradní sklad. Vedle garáže se nachází další venkovní stání pro automobil.

 

 

Rodinné domy SO17 - SO21, Typ B
Označení Kategorie Užitná plocha m2 Terasa m2 Garáž m2 Pozemek* m2 SND HOBBY vč. DPH a pozemku SNK vč. DPH a pozemku
SO17 4+kk 100 23 24 1027 - prodaný
SO18 4+kk 100 23 24 577 - prodaný
SO19 4+kk 100 23 24 505 - prodaný
SO20 4+kk 100 23 24 589 - prodaný
SO21 4+kk 100 23 24 753 - prodaný

Cenu SND PROFI si prosím vyžádejte v naší kanceláří

 

 

 

Rodinné domy typu C

V rámci projektu vzniklo deset dvoupodlažních rodinných domů typu C, obdélníkového půdorysu, kategorie 4+kk a 5+kk. Stavby moderního vzhledu jsou jednoduché, z kompaktního objemu vyrůstá pouze hmota elegantního nárožního balkonu. Prostorná společenská zóna domu umístěná ve spodním podlaží je otevřena přes francouzské dveře do zahrady, zatímco druhé podlaží nabízí budoucím uživatelům dostatek soukromí s výhledem do krajiny. Architektonickým tvaroslovím navazují domy typu C na charakter celého obytného souboru. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhuje chatový ráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněny variantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

 

/www/data/imgs/01289l.jpg

Standardní vybavení domů typu C
 


Skladbami konstrukcí splňují domy požadavky na kvalitní energetický standard. Pro obálku budovy je zvolena praxí prověřená keramická cihla HELUZ FAMILY, která kromě stabilních tepelně izolačních parametrů vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

 

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Začátek výstavby 2014. Dokončení domů do 08/2015.

* Informace o ceně SND HOBBY a PROFI v kanceláři firmy PICADOR

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a červeno hnědém (varianta tmavě modrá). Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny ze severského modřínu. Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. K pocitu pohodlí v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, podlahy rakouské značky EGGER ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Dispozice

/www/data/imgs/01290l.jpg


Domy typu „C“ přístupné z jižní strany, jsou od obytné ulice odděleny zelenou předzahrádkou. Ze zádveří se vstupuje do technické místnosti a dále do chodby se schodištěm. Z chodby je pak přístup na WC a do kuchyně, spojené s jídelním koutem a obývacím pokojem. Obývací pokoj je orientován velkou prosklenou plochou na západní či východní terasu, která je přístupná i z kuchyňského koutu. Na obývací pokoj pak u domů SO 01-06 navazuje ložnice, která je francouzskými dveřmi propojena se severní částí pozemku. V zádveří je počítáno s prostorem na vestavěnou skříň a pod schodištěm je zbudovaný malý sklad. Ze schodišťové haly v 2. nadzemním podlaží jsou přístupné všechny ostatní místnosti. Nachází se zde ložnice rodičů, koupelna s WC a dva dětské pokoje. Z ložnice rodičů je přístupný rohový balkon. Dům má k dispozici garáž, která je dostatečně velká i pro umístění nezbytného sportovního a technického vybavení uživatelů domu. Před garáží se nachází další venkovní stání pro automobil.

/www/data/imgs/01291m.jpg

Rodinné domy SO01 - SO06, SO13 - SO16, Typ C

Označení Kategorie Užitná plocha m2 Garážm2 Pozemek*m2 SNK vč. DPH a pozemku
SO01 5+kk 135 24 987 prodaný
SO02 5+kk 135 24 829 prodaný
SO03 5+kk 135 24 853 prodaný
SO04 5+kk 135 24 932 prodaný
SO05 5+kk 135 24 1023 prodaný
SO06 5+kk 135 24 1332 prodaný
SO13 4+kk 120 24 721 prodaný
SO14 4+kk 120 24 688 prodaný
SO15 4+kk 120 24 651 prodaný
SO16 4+kk 120 24 653 prodaný

/www/data/imgs/01330l.png

Připojené obrázky

Rodinné domy typu D

V rámci projektu vzniklo osm dvoupodlažních RD typu D, obdélníkového půdorysu. Svým architektonickým tvaroslovím navazují na ostatní typy domů v obytném souboru. Hlavní vstup z ulice je v úrovni 2.NP. 1.NP je částečně zapuštěno do svahu. V severní části jsou zvýrazněny ostrou siluetou šikminy pultové střechy, nižší hmota garáže je odlišená šedou omítanou fasádou. Na hlavní severní fasádě jsou užita jen úzká horizontální okna, na jihu se pak dům přes prosklené plochy otevírá do zahrady. Kompaktní hmotu na jižní straně zvýrazňuje balkon. Materiálové a barevné řešení fasády a výplní otvorů vychází ze stejných principů jako u ostatních typů domů. Každá dvojice domů je složena ze dvou typů – kratší a delší varianty. Oba typy se liší délkou, dispozičním uspořádáním a materiálem fasády.


/www/data/imgs/01177s.jpg

/www/data/imgs/01384l.jpg

Standardní vybavení domů typu D
 


Skladbami konstrukcí splňují domy požadavky na kvalitní energetický standard. Pro obálku budovy je zvolena praxí prověřená keramická cihla HELUZ FAMILY, která kromě stabilních tepelně izolačních parametrů vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

 

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI* = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Začátek výstavby 2016. Dokončení domů do 07/2017.

* Informace o ceně SND HOBBY a PROFI v kanceláři firmy PICADOR

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a červeno hnědém (varianta tmavě modrá). Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny ze severského modřínu. Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. K pocitu pohodlí v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, podlahy rakouské značky EGGER ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Tři možnosti uspořádání dispozic

/www/data/imgs/01406l.jpg


Dvojdomy typu „D“ přístupné ze severní strany jsou od obytné ulice odděleny předzahrádkou. Ze zádveří je přístupná garáž, přes prosklené dveře pak na zádveří navazuje chodba se schodištěm. V druhém podlaží, které je v úrovni vstupu z ulice, se nachází soukromá zóna domu. Její součástí je koupelna s převýšeným stropem v šikmině, technická místnost, dva dětské pokoje a ložnice rodičů. Všechny tyto místnosti jsou přímo přístupné z hlavní chodby. Dům je navržen tak, že poskytuje výběr ze tři možných typů půdorysu I.NP. Nad částí chodby v převýšeném prostoru pultové střechy je navržen úložný prostor. Po schodišti je možné sestoupit do 1.NP, které je výškově ve stejné úrovni se zahradou a částečně je zaříznuto do svahu. Prostor 1.NP slouží jako společenská zóna domu – nachází se zde obývací pokoj propojený s jídelnou a kuchyňským koutem. Mezi kuchyní a schodištěm je pak umístěna předsíňka s umývadlem, na kterou navazuje WC. Dům má k dispozici garáž, která je dostatečně velká i pro umístění nezbytného sportovního a technického vybavení uživatelů domu. 

/www/data/imgs/01291m.jpg

Pro podrobnosti klikni na označení RD

Označení Kategorie Užitná plocha m2 Garážm2 Pozemek*m2 SNK vč. DPH a pozemku
SO22 4+kk 123 24 580 prodaný
SO23 4+kk 111 24 550 prodaný
SO24 4+kk 111 24 553 prodaný
SO25 4+kk 123 24 554 prodaný
SO26 4+kk 123 24 558 prodaný
SO27 4+kk 111 24 564 prodaný
SO28 4+kk 111 24 567 prodaný
SO29 4+kk 123 24 643 prodaný

 

Připojené obrázky