Rodinné domy typu A

V rámci projektu vzniklo šest domů typu A, přízemních, čtvercového půdorysu, kategorie 4+kk. Stavby jsou jednoduché, z kompaktního objemu vyrůstá pouze hmota zkoseného světlíku. Dominantním prvkem domu je velkorysá terasa, charakterizující architekturu celého souboru. Jako základní povrch staveb byl zvolen dřevěný obklad, jehož přírodní vzhled podtrhuje přirozený ráz zástavby. Jednotlivé domy jsou pak doplněny variantami s omítkou, kdy jsou zvoleny ne příliš pestré, ale spíše přírodně působící barvy.

 

/www/data/imgs/01026l.jpg

Hlavní užitné vlastnosti domů typu A:


Energeticky úsporná obálka z keramických cihel HELUZ FAMILY 2in1 a kvalitní pětikomorová okna s izolačním trojsklem, poskytují velmi dobré tepelně-izolační parametry domu a v konečném důsledku šetří Vaši peněženku. Komfortní podlahové vytápění Vám zajistí příjemnou atmosféru domova bez zvýšení nároku na dodávaný tepelný výkon a celkovou spotřebu tepla. Tím klesají i náklady na vytápění. Kvalitní podlahy, obklady, dlažby, zařizovací předměty a vnitřní dveře, zařazené ve standardním provedení, poskytnou vysokou záruku a skvělé a dlouhodobé užitné vlastnosti. Velký, na jih otevřený pozemek zaručuje dostatek prostoru pro pobytovou zahradu a soukromí. Velmi dobré přirozené osvětlení domu zaručuje příjemnou atmosféru. Vstup na pozemek z obytných místností a masivní, krytá, jižní terasa rozšiřuje praktickou využitelnost domu a poskytují krásný výhled. Praktická bezbariérovost. Garáž a garážové stání. Čisté a klidné prostředí. Oblast patří k ekologicky nejčistším místům ve svém okolí a z hlediska zdravotního je vhodná pro bydlení osob s astmatickými potížemi.

Standardní vybavení domů typu A


/www/data/imgs/00946m.jpgSkladbami konstrukcí splňují domy požadavky na současné pojetí energeticky úsporných domů. Obvodová konstrukce domu je z nové revoluční keramické cihly HELUZ FAMILY 38 2in1, broušené cihly s integrovanou izolací EPS. Pro dosažení současných nejlepších tepelněizolačních parametrů cihel bylo využito výhodného spojení dvou materiálů, broušeného cihelného bloku, tvořeného množstvím od sebe oddělených vzduchových dutin, a polystyrenu, nejčastěji používaného izolačního materiálu, který je vložený dovnitř.
Zdivo z těchto cihel v sobě spojuje výhody pálené cihly (pevnost, únosnost, ochrana proti hluku a požáru apod.) a tepelné izolace (tepelná ochrana).

Spojením materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení. Tepelná úspora pak šetří Vaši peněženku.

Stupeň dokončení:

Dům si můžete pořídit ve třech stupních dokončení.

SNK = Stavba na klíč. Provedení stavby včetně veškerého standardního vybavení.

SND HOBBY = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení : zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina a malby.

SND PROFI = Provedení stavby kromě těchto částí standardního vybavení: zařizovací předměty, vnitřní dveře včetně obložkových zárubní, keramické obklady a dlažby, podlahová krytina, sádrokartonové konstrukce, vnitřní povrchy stěn, podlahy (včetně tepelných izolací), podlahové topení včetně kotle, instalace (z instalací bude proveden pouze přívod plynu pro kotel drážkou ve zdi, voda a elektřina budou dovedeny jen do interiéru).

Termín výstavby:
Domy jsou zařazeny do první etapy výstavby obytného souboru. Začátek výstavby 2012. Dokončení domů do 08/2014.

K celkovým velmi dobrým tepelněizolačním vlastnostem domu patří také velmi kvalitní okna, opatřena izolačním trojsklem. Probarvená dekorační silikátová omítka tvoří vnější povrchy. Je zvolena ve dvou barevných odstínech - tmavě šedém a tmavě modrém. Omítané plochy budou plnoplošně vyztužené armovací síťovinou. Povrchy s dřevěným obkladem jsou tvořeny dřevěnými prkny z českého modřínu. Povrch dřeva bude opatřen 1x základní impregnací a 2x alkydoolejovým nátěrem . Vytápění domů je řešeno kvalitním plynovým kondenzačním kotlem a kvalitním podlahovým topným systémem, který je zejména vhodný při velkoplošném prosklení. Ke komfortnímu pocitu v interiéru domů přispívají dále kvalitní bezúdržbové laminátové, anebo vinylové podlahy rakouské značky EGGER resp. francouzské značky Gerflor ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří.

Standardní vybavení RD A

 

Dispozice:

Standardní řešení:

Domy typu „A" jsou přístupné ze severní strany. Jsou od obytné ulice odděleny pásem zeleně, terasu mají orientovanou do zahrady, se kterou jsou volně propojeny. Ze zádveří se vstupuje do centrální chodby, ze které jsou přístupné všechny ostatní místnosti domu. Na chodbě i v zádveří je možnost umístění vestavěných skříní. Severní část domu zaujímá ložnice rodičů s možností pracovního stolu, dále je tu koupelna a samostatné WC. Jižní část dispozice tvoří dva dětské pokoje. Hlavní obytný prostor domu tvoří obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyní. Tyto místnosti přecházejí prostřednictvím prosklené stěny na terasu. Dům má k dispozici garáž, která je dostatečně velká i pro umístění nezbytného sportovního a technického vybavení uživatelů domu. Před garáží se nachází venkovní stání pro automobil.

 

Další možnosti uspořádání dispozic RD typu A:

Celkem čtyři další varianty řešení půdorysu domů typu A. Část domů má rozšířenou jižní klidovou část s pokoji a nabízí tak i jiné možnosti využití. Užitná plocha domu je tedy větší a plocha kryté terasy mírně zmenšená, avšak stále poskytuje dostatek prostoru pro stolování i relaxaci. Dům lze rozšířit i na variantu 5+kk.

/www/data/imgs/00687s.jpgZobrazit varianty dispozičního řešení domů typu A

 

 

 

Atypická uživatelská řešení:

/www/data/imgs/01054m.jpg
Klientské změny a úpravy projektu.
Náš přístup k budoucímu kupujícímu je osobní. Jsme připraveni provést změnu projektu a tak dům přizpůsobit potřebám budoucích uživatelů. Pokud máte takové požadavky, kontaktujte nás. Jako příklad uvádíme atypicky upravený dům pro našeho klienta.

 

Rodinné domy SO07 - SO12, Typ A
Označení Kategorie Užitná plocha m2 Terasa m2 Garáž m2 Pozemek* m2 SND vč. DPH a pozemku SNK vč. DPH a pozemku
SO07 4+kk 97 23 24 573 - prodaný
SO08 4+kk 97 23 24 636 - prodaný
SO09 4+kk 97 23 24 631 - prodaný
SO10 4+kk 97 23 24 584 - prodaný
SO11 4+kk 97 23 24 529 - prodaný
SO12 4+kk 91 23 24 469 - prodaný

 

/www/data/imgs/01321l.png