Bytový dům č.2 - G

Jihozápadní část pozemku tvoří terasový bytový dům, rozdělený na severní a jižní část se sedmi různými bytovými jednotkami. Hmota domu kopíruje svažitý terén, který dává vzniknout zajímavému bloku, kterým je ukončena řada domů umístěna na jihu celého souboru. Na své si v bytovém domě se zahradami přijdou jak rodiny s dětmi, mladé zaneprázdněné páry, nároční podnikatelé či moderně smýšlející a žijící „singles".

Terasový bytový dům č.2 (G)

/www/data/imgs/00694l.jpg/www/data/imgs/00693l.jpg
Jedná se o bytový dům, který je součástí obytného souboru v lokalitě s výrazně členitým terénem. Návrh doplňuje stávající zástavbu, ctí stávající rodinný charakter.

Měřítko převládající řadové zástavby rodinných domů se opakuje i v návrhu bytového domu, je tedy jen přirozeným zakončením současné situace v soudobém pojetí. Nový navržený bytový dům respektuje a využívá terén, vzniká tak objekt, který nebude výškově rušit hladinu okolní zástavby.


Přístup na pozemek je umožněn z nové spojnice ulic Markovičovy a Chmelnice. Z nově navržené
komunikace se pak napojuje hlavní ulice celého obytného souboru zakončená obratištěm.

Návrh bytového domu respektuje svažitý terén, hmota tedy svah terasovitě kopíruje. Při pohledu z
ulice dům působí jako dvoupodlažní, postupné klesání terénu přidává domu na významu a umožňuje
uživatelům výhled do okolí. Bíle a šedě omítnuté hmoty vkusně doplňují dřevěné obklady.

Sedm bytových jednotek má společná vnitřní garážová stání přístupná po komunikaci napojující se na hlavní ulici souboru. Ze stejné úrovně jsou přístupné byty 28G, 29G a 30G, nad garážemi jsou pak jednotky 26G a 27G a nad nimi 24G a 25G. V této úrovní jsou k dispozici dvě venkovní vyhrazená garážová stání. Ke krytým parkovacím stáním přiléhají sklepní kóje. Před vjezdy do garáží se nachází volný prostor s parkovými úpravami. Nejspodnější byty mají přístup na terén (vlastní zahrady), horní bytové jednotky mají prostorné terasy na střechách bytů spodních. Hlavně u bytů 29G a 30G, ne náhodou připomínající bydlení v rodinném domě, oceníte naprosté soukromí a příjemnou atmosféru okolních zahrad.

Harmonogramy výstavby bytového domu č.2 (G)

2012: zahájení přípravných prácí a HTÚ, IS, založení stavby, pilozáže a výstavba objektu
1Q/2014: dokončení výstavby, kolaudace, předání

Celý bytový dům je materiálově zjednodušen do bílých hmot, které jsou doplněny o prvky obložené dřevem. Bytový dům tedy využívá stejných výtvarných a kompozičních principů jako domy v celám souboru. Jeho zvlášntostí je však umístění a rozdělení, které zajišťuje naprosto klidné a komfortní bydlení.

 

Hlavní úžitné vlastnosti terasového bytového domu č.2 (G)


/www/data/imgs/00946m.jpg


Energeticky úsporná obálka z keramických cihel HELUZ FAMILY 2in1, broušené cihly s integrovanou izolací EPS. Spojením materiálů získá zdivo vynikající, dlouhodobě stabilní tepelněizolační parametry. Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické a biotické poškození. Vyniká i výbornými akumulačními vlastnostmi. V zimě brání rychlému vychladnutí domu a v horku zabraňuje přehřátí a tím zajistí optimální mikroklima pro komfortní a zdravé bydlení.
Tepelná úspora pak šetří Vaši
peněženku. /www/data/imgs/01151m.jpg

K velmi dobrým tepelně-izolační parametrům domu přispívají také kvalitní bezúdržbová hliníková okna s izolačním trojsklem.

/www/data/imgs/01152m.jpgKomfortní podlahové vytápění Vám zajistí příjemnou atmosféru domova bez zvýšení nároku na dodávaný tepelný výkon a celkovou spotřebu tepla. Tím klesají i náklady na vytápění.


Kvalitní podlahy rakouské značky EGGER ve všech obytných místnostech, dále kvalitní dlažby a obklady v koupelně a na WC italských značek Atlas Concorde a Arménie by Arte Casa, velmi kvalitní zařizovací předměty od švédské firmy GUSTAVSBERG a nakonec i kvalitní provedení interiérových dveří, zařazené ve standardním provedení, poskytnou vysokou záruku a skvělé a dlouhodobé užitné vlastnosti.

/www/data/imgs/00832l.jpg
 

Umístění domu v projektu zaručuje příjemné a klidné bydlení. Převážná část bytů má k dispozici jižní terasu. Terasy jsou v některých bytech rozšířené o vlastní pozemek - zahradu. V takovém případě vstup na pozemek z obytné místnosti příjemně rozšiřuje praktickou využitelnost bytů.

 

Kupní ceny bytových jednotek BD č. 2 (G)

BD č. 2 (G)
Označení Kategorie Užitná plocha m2 Terasa m2 Sklad m2 Zahrada do OV* m2 KC bez DPH KC s DPH
24G 3+kk 82,2 10,6 4,3 - x x
25G 2+kk 43,6 11,8 2,6 - x x
26G 3+kk 92,6 18,1 4,3 68 x x
27G 2+kk 69,8 15,3 4,3 - x x
28G 3+kk 87,2 17,9 4,6 - x x
29G 4+kk 120 10,5 5,7 121 x x
30G 3+kk 79,4 10,5 16,3 208 x x
Krytá garážová stání BD č.2 (G)
Počet gar. stání Volné gar. stání KC bez DPH/garážové stání KC s DPH/garážové stání
4 0 x x
Venkovní vyhrazená garážová stání BD č.2 (G)
Počet gar. stání Volné gar. stání KC bez DPH/garážové stání KC s DPH/garážové stání
2 0 x x

 

/www/data/imgs/00687s.jpg

 

Celková prezentace bytového domu č.2 (G) (pdf)

 

/www/data/imgs/01315l.png